Jana Koubková: Mýdlové bubliny

Kód: 741941082822
Zakoupit na

 Koupit na Multiland.cz 
 1. Píseň beze slov
 2. Koukám se z okna
 3. Proč si k nám nepřišeu
 4. Poušť
 5. Igelitka
 6. Narkomanova tíseň
 7. Duha ve mně
 8. Příběh o troglodytovi
 9. Outsider
 10. Mýdlové bubliny
 11. Jak odešla Edith Piaf
 12. Chet Baker a já

Nové album poměrně zásadně mění směr zpěvaččina hudebního směřování: odstřihla se od jazzových standardů a jde si nekompromisně cestou, která ji momentálně baví. Na nové desce se tak mísí groove, rap, free, ale klidně i šanson. Promítl se do ní také nový zpěvaččin projekt Provokace na place, v němž působí jen v duu s bubeníkem Janem Červenkou.

Výsledkem je album barevné a pestré podobně jako booklet, pro nějž byl se svolením autora použit obraz světového malíře Jiřího Georg Dokoupila – právě Dokoupilova tvorba byla pro Janu Koubkovou jedním ze zásadních inspiračních zdrojů. Hudební barvy, pocity,
atmosféry, zkušenosti, energie,rytmus, improvizace a třeba i šanson jsou na nové desce prezentovány tím nejlidštějším nástrojem, což je lidský hlas.

Koubková ve studiu album opravdu naplnila hudebními barvami a atmosférami: některé skladby zpívá v doprovodu vokálního sboru, v němž všechny hlasy natočila sama a rytmicky ji doprovází bicí Jana Červenky a perkuse Miloše Vacíka. Na CD, které je z převážné většiny autorské, však samozřejmě nemohou chybět Janini kolegové z jejího quartetu – Ondřej Kabrna na klávesové nástroje či arabskou loutnu a Jan Keller na violoncello a baskytaru. Naopak titulní skladbu Mýdlové bubliny zpěvačka natočila s Martinem Cikánkem, který jí sekundoval na analogový syntetizátor Moog.

Tento produkt byl přidán dne Čtvrtek 26. květen 2011.